Restaureerimistööde lühikirjeldus:
Aknaraamid demonteeritakse ja transporditakse töökotta. Raamid eemaldame vastavalt aastaajale kas kihi kaupa või korraga (suvel) - sel juhul paigaldame avadesse kileraamid (v.a. 1.korrusel)
Aknaraamid restaureeritakse töökojas.
Raamidelt eemaldatakse metallosad, klaasid, katkised klaasid asendatakse. Raamidelt eemaldatakse värv, lihvitakse ja teostatakse puiduparandused. Värvi eemaldamisel puidu pinnalt ei kasutata kemikaale. Puiduparanduste tegemisel kasutatakse kvaliteetset sobiva niiskustasemega puitu vältimaks raami vastuvõtlikkust kahjulikele ilmastikuteguritele. Aknaraamide pahteldamisel kasutatakse naturaalset linaõlikitti.
Klaasid paigaldatakse naturaalse linaõlikitiga, mis kaitseb puitu edasiste niiskuskahjustuste eest ja kinnitatakse klaasimistihvtidega.
Akende originaalhinged, -kremoonid ja muud metallmanused puhastatakse vanast värvist, eemaldatakse roostekiht ja viimistletakse vastavalt tellija soovile.
Aknalengid restaureeritakse objektil.
Raamid, leng, piirdeliistud, aknalauad viimistletakse naturaalse linaõlivärviga. Restaureeritud aknaraamid paigaldatakse objektil ja reguleeritakse.